Detail kapely

Dalas
Edituj informace / přidej media

Kapela:Dalas
Město:Praha
Země: Česká republika
Vznik:1991
Žánr:Metal
WWW:http://www.rtaband.cz
Obsazení:Aleš Pokorný - sólová kytara
Dan "UDO" Zlaťák - 2. kytara, zpěv
Jiří Švarc - baskytara
Jan Knittl - bicí
Historie:Na začátku roku 1991 odcházejí z tancovačkové kapely Frekvence oba kytaristé (kamarádi ze studií a někdejší puberťácké úderky Acoustic Delirium), aby se zas věnovali pouze vlastní tvorbě.
Na podzim je sestava nové kapely DALAS kompletní a již v prosinci 91 nahrává v improvizovaném studiu v Brandýse n.Labem (4 stopy,jeden nahrávací den!) své první 10-ti skladbové demo v obsazení:
Aleš Pokorný (sólová kytara)
Dan Zlaťák (2.kytara, zpěv)
Pavel Gloza (baskytara)
Pavel Šrůta (bicí)

Od února 1992 začíná DALAS hrát na veřejnosti (cca 2x měsíčně)tancovačky i koncerty.
Na podzim oba Pavlové odcházejí a na jejich místa nastupují Jiří Švarc a Jan Knittl. Obměňuje se většina repertoáru a v lednu 1993 je skupina opět akceschopná. Dan začíná v některých skladbách používat expresivnější hlasový rejstřík (po vzoru AC/DC či ACCEPT), díky němuž získává později přezdívku "UDO".

V červnu 1993 nahrává DALAS ve studiu Solisko v Solopyskách 5-tiskladbové demo, které už je orientováno na nový styl Danova řevu. Koncertní program se také sestavuje už výhradně z těchto skladeb.

DALAS je pozvána na několik festivalů okresního - krajského formátu, několikrát si zahraje jako host na zábavách Markýz John či Brutus, příležitostně se objevuje v klubech (Golet Liberec, Banán Žatec, Újezd, Chmelnice a Futurum Praha). Na podzim 1994 nahrává 3-skladbové demo ve studiu LIVE&LOUD v Praze.
Vrcholem kariéry jsou Rockové vánoce 94 na Barče, kde DALAS hraje coby předkapela ARAKAINU.

Po hladových měsících na začátku roku 1995 zavládne ve skupině těžká vnitřní krize, jejímž přičiněním se kapela v červnu definitivně rozpadá.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist