ReklamaDetail kapely

Danger
Edituj informace / přidej media

Kapela:Danger
Město:České Budějovice
Země: Česká republika
Vznik:1992
Žánr:Hard Rock
WWW:http://www.dangerrock.cz
Obsazení:Václav Pávek - zpěv,kytara
Miroslav "mireček" Faktor - kytara,zpěv
Vlasta Jarolímek - kytara
Michal Škola- zpěv,basa
Petr "koryšák" Korych - bicí
Historie:Kapela byla založena leadrem kapely Vencou Pávkem a kytaristou Jirkou Přechem v květnu 1992. Koncem srpna 1992 vstoupil do Dangeru basový muž Olda Sýkora.
Na bicí nástroje se vystřídali během čtyř měsíců Jan Kubata a Venca Tupý.
V září usedl za bicí Petr Baier.
V této sestavě (Venca Pávek, Jirka Přech, Olda Sýkora a Petr Baier) se rozvíjela další činnost kapely jako např.: chovat se drsně jako rocker, přesvědčit bubeníka, že na rytmice opravdu záleží a tak dále...
První vystoupení kapely bylo v Holubově v jižních Čechách na společném koncertě se skupinami Colpographia, Exhumace atd... Pravda, stylově trochu odlišná hudba, ale o to rychlejší start.
V lednu 1994 vyplul na povrch zemské kůry demo snímek kapely s názvem ADIOS AMIGOS!, který byl vydán v nákladu 200 kusů. K nevelkému překvapení kapely byl vyprodán během krátké doby. Slovy kapely: "Nic jiného jsme od toho nečekali."
V této sestavě kapela hrála do roku 1995, kdy jí opustil kytarista Jirka Přech. Nastal problém, jak pokračovat.
A tak přišel bývalý bubeníkův spoluhráč David Korčak, který zde pobyl pouze jeden měsíc. Byl pro kapelu příliš tvrdý.
Další kytarista v pořadí byl Dave. (Dave je jeho přezdívka, na jméno si nikdo s kapely nevzpomněl.) Tento mladý muž se sice udržel v kapele celý rok, ale také odešel. Byl pro kapelu příliš měkký.
V tuto chvíli však problém nebyl, protože ke kapele přichází kytarista Míra Faktor zvaný Mireček. Tento muzikant je rocker, který do Dangeru sedl jako prdel na hrnec.V průběhu let 1997 až 2000,prožívá Danger své největší úspěchy na tanečních zábavách a koncertech,jako předkapela kapelám (Katapult,Kern,Tublatanka,Premier,Alkehol,Garage,Odysea).V průběhu dubna až září 2003,natáčí Danger své první CD s názvem"Když si chlapi vypijou" a soustřeďuje se více na hru po klubech.V sestavě (Venca Pávek, Míra "Mireček" Faktor, Olda Sýkora a Petr "Buben" Baier) hraje Danger od listopadu 1996 do února 2006,kdy kapelu opouští basák Olda Sýkora z důvodu,který nám sdělil"tahle kapela nemá budoucnost".V březnu 2006 přichází na místo basáka McWilli,Mirečkův kolega z Krabatu.Během roku 2006,prochází Danger celkovou změnou image a změnou ve tvorbě.Každý z hráčů zainvestoval,rozšířil tím svůj majetek a aparát.Nové pecky jsou tvrdší,technicky složitější,mají jiný rozměr a barvu.Začátkem února 2007,Danger rozjíždí komplet nové web stránky a připravuje se na další desku.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist