ReklamaDetail kapely

Eagleheart
Edituj informace / přidej media

Kapela:Eagleheart
Město:Brno
Země: Česká republika
Vznik:2003
Žánr:Power metal
WWW:http://www.eagleheart.eu
Obsazení:Vojta Šimoník - vocals
Michal Kůs - guitars, vocals
Martin Klekner - guitars
Jiří Fiala - bass
Zdeněk Vémola - drums
Historie:Počátek Eagleheart sahá až do roku 2000, kdy se přes inzerát seznamují Michal "Mike" Kůs (g) s Tomášem Cafourkem (g) a začínají hledat spoluhráče pro založení metalové kapely. Ke konci roku 2002 se k nim připojuje basák Lukáš Jiříček, a tak vzniká Guardians – první a poslední předchůdce Eagleheart. V průběhu hledání bubeníka a zpěváka zatím trio zpracovává několik skladeb ze staršího repertoáru svého největšího vzoru - Helloween. Začátkem roku 2003 do kapely přichází Stanislav Navrátil (d), vznikají první dvě původní skladby (Life Goes Fast a instrumentální Out Of The Time) a dochází ke změně názvu na údernější Eagleheart. V létě stejného roku přichází na hledaný post vokalisty Karel Palát, který svého času působil například v Nemesis, kapela se ještě více soustředí na covery Helloween. Zanedlouho poté však dochází k první personální změně, když Jiříčka střídá Jiří "Wágner" Fiala.
V této sestavě pak kapela absolvuje první dva minikoncerty na Domečkovském festiválku na podzim 2003. Začátkem roku 2004 odchází po osobních i hudebních neshodách se zbytkem kapely bubeník Stanislav Navrátil do nu-rockových WooDoo. Nabídku na uvolněný post bubeníka Eagleheart přijímá Zdeněk "Smrt" Vémola, známý z doom-metalové smečky Death Sentence. Eagleheart se pak na půl roku zavírají do zkušebny, upouštějí od skladeb Helloween, z jejichž repertoáru si ponechali pouze hitovky I Want Out a Dr. Stein, a soustředí se výhradně na vlastní tvorbu. Ke konci léta kapelu ze zdravotních důvodů opouští zpěvák Karel Palát, kterého u mikrofonu prozatím nahrazuje Mike. Až v únoru 2005 se po delším hledání vokalisty k Eagleheart definitivně připojuje zpěvák Vojta Šimoník.
V nové sestavě Eagleheart v průběhu roku 2005 nahrávají své první mini-CD Black Sun, které je pokřtěno na akci Power Metal Blast v brněnském klubu Favál. V létě 2006 sklízí Eagleheart úspěchy na festivalech v Lipnici a na Slovensku, kde hráli mj. také GammaRay, Primal Fear nebo Heed. Pak ale z kapelu opouští zpěvák Vojta Šimoník, aby se za půl roku vrátil. Tím ale eskapády v sestavě kapely nekončí, protože v březnu 2007 odchází i zakládající člen, kytarista Tomáš Cafourek, který se rozhodl upřednostnít svá studia. Na jeho místo téměř okamžitě nastupuje kamarád kapely, mladý talentovaný kytarista Martin "Metalika" Klekner ze zpřízněných Flowerwhile.
V této sestavě Eagleheart dosáhli zatím svého největšího úspěchu, když v dubnu 2007 zvítězili v soutěži Demoparáda rádia Student a získali tak týdenní pobyt ve studiu WaveRecord. Kapela je momentálně ve fázi mixování své první desky s názvem Moment Of Life, která by měla vyjít začákem roku 2008.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist