Detail kapely

Edain
Edituj informace / přidej media

Kapela:Edain
Město:Brno
Země: Česká republika
Vznik:2007
Žánr:Metal
WWW:http://www.edain.cz
Obsazení:Martin Brňovják - zpěv
Pavel Jeřábek - kytara
František Záhora - kytara
Zdeněk Záhora - basa
Jiří Staněk - bicí
Historie:2007: Martin Král zakládá kapelu se svými kolegy z rozpadlých ABSURD CONFLICT Martinem Brňovjákem a Jiřím Staňkem. Přidává se Pavel Jeřábek, mj. CARBON DIOXIDE, kde spolu krátkodobě působili s Martinem Brňovjákem, a Zdeněk Záhora, basista tehdy aktivní NWOBHM kapely SPITFIRE.

2008: První koncerty, především díky spolupráci s DRACO HYPNALIS, a kompletace pětiskladbového materiálu pro první album.

2009: V červnu vychází debutové album Debut „Through Thought and Time“ jako CD příloha časopisu Pařát.

Časté koncertování, mj. dva koncerty se srbskými INFEST, společné vystoupení s black metalovou legendou THE STONE a akce s kolegy V.A.R., SMASHED FACE, SWORDFISH či MINDWORK.

2010: Jarní koncertní program, mj. turné s ukrajinskými progresivisty TERRA IMPRESSIONUM, absolvuje kapela instrumentálně, zpěvák leží sešroubován ve špitále.

V létě vychází tributní CD DEBUSTROL, na které jsme přispěli svou verzí „Vyhlazení“ - jako jedna z mála zúčastněných kapel hrajeme tuto skladbu často i živě.

V září probíhá ambiciozní pětikoncertní veselice s thrashery V.A.R. a OLD, kterou stále indisponovaný Martin absolvuje s ptákem v ruce ;)

2011: Tento rok je zejména ve znamení festivalového hraní, včetně letních open airů, zahrajeme si na letním i zimním Gothoom festu a také na grandiozním Exit festivalu v Srbsku jako předskokan KREATOR, jinak jsou našimi nejčastějšími pódiovými kolegy DOOMAS, EVERLASTING DARK a v rámci tradičního podzimního miniturné opět V.A.R. a OLD.

Na několika akcích se přidá i nové uskupení Zdeňka a Františka Záhorových STORYTELLERS, mj. s Petrem Konečným, bývalým kolegou Martina a Pavla z CARBON DIOXIDE, za bicími. Právě František se po odchodu zakládajícího člena Martina Krále ujímá druhé kytary v EDAIN.

17.12. vychází CD „The Sulphur Breather“ označované kapelou jako singl - obsahuje jednu zcela novou skladbu a kompilaci nevydaných, znovu nahraných a živých kousků z dřívějška.

2012: Na několika koncertech se potkáváme se známými kolegy V.A.R. a OLD, častými společníky jsou nám také brněnští SINNEMIA a přidá se i drum&bass sekce někdejší experimentální kapely PARASOPHISMA s projektem BINARYDIVISION.

Nahráváme materiál pro nové CD, tentokrát s podporou renomovaného studia Shaark, bohužel vydání se asi o třičtvrtě roku protáhne, asi proto, že sudé roky stojí za ...

2013: Vychází třetí CD „Of Those Who Worship Fire“ ...

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist