ReklamaDetail kapely

Egotrip
Edituj informace / přidej media

Kapela:Egotrip
Město:Praha
Země: Česká republika
Vznik:2004
Žánr:Crossover-nu-metal
WWW:http://www.myspace.com/egotripcz , www.egotrip-music.com , http://bandzone.cz/egotrip
Obsazení:Sestava:

Jiří Fojtík – zpěv

Martin Fialka – kytara

Santy – baskytara

Martin Švec – bicí
Historie:Skupina Egotrip vznikla začátkem roku 2004. První veřejné vystoupení se uskutečnilo 14.09.2004 a pak už se kapela hrnula nezastavitelným tempem. Pouhé dva měsíce po své premiéře se Egotrip stává předkapelou finské legendy Waltari na jejich českých a slovenských koncertech. Kapela úspěšně pokračuje v koncertování a další rok už se také objevuje na prestižních festivalech po celé republice. Následuje další spolupráce s finskými Waltari. Tentokrát je Egotrip hostem Finů u příležitosti Blood Sample tour 2005. V této době také přichází do kapely bubeník, Martin Švec ze skupiny Plexis.

Rok 2006 začíná oslavou 25. narozenin německé industriální skupiny Die Krupps v pražském Abatonu. V té době už má Egotrip kompletně připravený materiál na své debutové album Distance Unlimited. To vychází 1.6.2006 pod hlavičkou vydavatelství New Art Media v distribuci Sony/BMG. V ten samý den se také uskutečnil křest alba v pražském klubu Retro a pokřít ji osobně přijela finská skupina Waltari. Následuje další série letních festivalů. Tentokrát se Egotrip objevuje na takových akcích jako jsou např. Master Of Rock, Rock For People aj. Na podzim roku 2006 kapela vyráží na turné společně s Vršovickou partou Post-It. Kombinace těchto dvou kapel se zdá natolik úspěšná, že se Egotrip a Post-It brzy setkávají na jednom pódiu u příležitosti unikátního projektu Rock Cirkus 2007, tentokrát jako jeden z headlinerů.

Skladby z alba “Distance Unlimited“ úspěšně bodovaly v hudebních hitparádách několika rockových rádií. Singl “World In Motion“ se stal jednou z nejhranějších skladeb rádia Rock Zone. Videoklip “My Perfection” se pravidelně objevuje jak v České Televizi, tak v rotacích hudební televize Óčko. Za zmínku stojí např. umístění na první příčce hudební hitparády “Pětka v Pomeranči” v roce 2007 (ČT2).

V létě roku 2007 Egotrip koncertuje na veškerých velkých festivalech po celé republice. Následuje série zahraničních koncertů – Rakousko, Německo, Polsko.

V roce 2008 kapela vydala EP Dissocial a skladba "Another Victim Of Suicide" úspěšně bodovala několik měsíců v hitparádě rádia Rock Zone 105.9.


Diskografie:

2006 - DISTANCE UNLIMITED (New Art Media & Sony/Bmg)

web: www.egotrip-music.com , www.myspace.com/egotripcz

videoklip – My Perfection - http://egotrip-music.com/videos/egotrip_my_perfection.mpeg

audio – It’s Alright (East 17 cover) - http://egotrip-music.com/egotrip_alright.mp3
EgotripKompletní diskografie skupiny Egotrip včetně textů, překladů a videoklipů na KaraokeTexty.cz

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist