ReklamaDetail kapely

Facing West Trio
Edituj informace / přidej media

Kapela:Facing West Trio
Město:Praha/Uppsala/Ostrava
Země: Česká republika
Vznik:listopad 2002
Žánr:Fusion
WWW:http://www.jarnemec.com/fw3
Obsazení:Rudy Horvat – elektrická a akustická kytara, kytarový syntezátor, autor většiny skladeb

Ulf Gjerdingen – basová kytara a kontrabas (z Uppsaly, Švédsko)

Tomáš Mohr – bicí nástroje a percussion
Historie:FACING WEST TRIO je mezinárodní kapela hrající převážně moderní jazz a „fusion“. Až na výjimky hrajeme výhradně vlastní skladby, jejichž autorem je kytarista Rudy Horvat. V naší hudbě se prolíná moderní a alternativní jazz s prvky rocku, nebo i latinskoamerické hudby. Různorodost skladeb je také dána tím, že více než třetina repertoáru je akustická. Tím vzniká jak stylová, tak i zvuková mnohobarevnost našich koncertů.

Skupina vznikla v listopadu roku 2002 po náhodném jam-session v ostravském klubu „Hudební Bazar“. Krátce na to v únoru následujícího roku trio natočilo své první CD. To obsahuje 5 vlastních skladeb. Hned poté skupina začala koncertovat a postupně se prosazovat na české klubové scéně.

V listopadu téhož roku se nám podařilo vyhrát hudební soutěž „Setkání kytaristů“ a součástí první ceny byla – kromě účasti na festivalu „Colours of Ostrava“ – také možnost natáčet 3 dny ve známém českém studiu „Citron“. Tam trio usilovně pracovalo v lednu roku 2004 na novém CD.

Výsledkem je deska s názvem „Long The Way To Back“. Je na ní 8 vlastních skladeb. O zvuk a celkový průběh natáčení se staral renomovaný Petr Slezák. Jako host s námi také ve třech skladbách hraje známý pianista a hráč na klávesové nástroje - Vlastimil Šmída. Booklet k CD vytvořil vynikající ostravský výtvarník Jaroslav Němec.

Do budoucna plánuje skupina kromě pokračujícího klubového a festivalového hraní také koncerty v zahraničí. V plánu je i brzké natočení koncertního DVD a dalšího řadového alba (2007)!

V současné době se Facing West Triu daří čím dál více prorazit jak hraním po celé ČR, tak i v klubech a na významných festivalech (Colours of Ostrava, Brno Jazz Open-Air, atd...) a dokonce i účastí v médiích (již potřetí byl o skupině pořad v České Televizi, jednou dokonce živé vystoupení v přímém přenosu!).<< Zpět na seznam kapel


TOPlist