Detail kapely

Fast Farragos
Edituj informace / přidej media

Kapela:Fast Farragos
Město:Kladno
Země: Česká republika
Vznik:2008
Žánr:Cramp Metal
WWW:http://www.fastfarragos.wz.cz
Obsazení:Fazi - kytara, zpěv
Rambo - bicí
Matěj - basskytara
Eva - kytara, flétna
Historie:Fast Farragos je alternativní rocková kapela, utvořená současnými členy: zpěvákem/kytaristou Fazmanem, který vytvořil skupinu jako sólový projekt po rozpuštění jeho předchozí skupiny Few Fools v roce 2006. Předchozí Few Fools vystupovali jako grunge kapela po středočeském kraji, a na festivalech jakým byl například Nerezocel fetival ve Varnsdorfu nebo Agro festival u Mladé Bolestavi. Před uzavřením klubu 19 (C-19) hráli společná vystoupení i ještě v dnešním klubu Deep Zone a v metal klubu Metro.

Po ukončení Few Fools nastala koncertní pauza a pomalu se rýsoval plán co dál se hraním. Po mnoha personálních změnách se ustálila sestava skupiny do dnešní podoby a vytříbil se styl hraní na tzv."cramp metal" což znamená křeč metal, to proto, že při hraní těžkých partů v písních, bere kytaristy do rukou křeč z rychlosti. Název "Fast Farragos" je složenina znamenající rychlý směsky, což dává na vědomí, že se nejedná o skupinu, zaměřující se na jeden žánr či hudební styl. V roce 2006 měla skupina, tehdy ještě pod názvem Easy Target vystoupení v Aule Střední školy stavební, rok na to pak na plese Střední školy stavební Kladno.

V současné době se připravuje materiál na nové koncerty. "Máme hodně práce se zkoušením a snažíme se přinést nové nápady pro naše fanoušky" vzkazuje skupina v čele s Fazim, který je hlavním skladatelem celého projektu. Doprovázejí ho Matěj (basová kytara) a Rambo (bicí nástroje). Stálým hostem skupiny je Flour (kytara/flétna). "Myslím, že nemáme problém rozšířit naší skupinu na kvarteto a větší formaci". "Vše se uvidí podle času našich hudebních hostů" říká Fazi, hodně věcí se od minulých časů změnilo, což bude jistě vidět i při živém hraní. Takže se sami můžete přijít podívat...

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist