Stríbrné prívesky na Darkont.czDetail kapely

Forum II
Edituj informace / přidej media

Kapela:Forum II
Město:Přerov
Země: Česká republika
Vznik:2002
Žánr:bigbít
WWW:www.forumprerov.wz.cz, www.forumii.wbs.cz, www.bandzone.cz/forumii
Obsazení:Forum II
Luděk „HUGO“ Brunda – zpěv
Karel HORKÝ – klávesy, zpěv
Eda HERMAN – bicí
Josef Vaca – kytara, zpěv
----------------------------------------------
Forum
Tomáš HAMBÁLEK – basová kytara, zpěv
Roman HAMBÁLEK – kytara, zpěv
Jiří HORKÝ – klávesy
Jiří ŠTIBORA – bicí
Rostislav BERNÁT – kytara, zpěv
Historie:Přerovská rocková kapela Forum II vznikla jako pokračovatel legendární skupiny Forum z Přerova (Želatovic).

Konec roku 2001 se stal jakýmsi mezníkem v historii skupiny Forum a od ledna 2002 se začíná datovat nová historie nové skupiny FORUM II.

První akci kapela odehrála 2.2. 2002 v Kokorách. Zakládajícími členy byli Karel Horký (klávesy), Luděk ,,Hugo" Brunda (zpěv), Eda Herman (bicí), Jarda ,,Boroš" Odložilík (kytara), Pavel Košutek (kytara) a Jirka Tvrdoň (basová kytara).

Změny na sebe nenechaly dlouho čekat a tak již záhy, po dvou měsících hraní, kapelu opustil Pavel Košutek a nadále už se pokračovalo v dalším působení s jedním kytaristou. Nejvíce se personální změny týkaly hlavně postu basové kytary, kterou postupně vystřídalo několik muzikantů, až se ke ,,struně" dostal nynější basák Pepa Vaca, jenž v kapele účinkuje od 15.3. 2008.
Další velká změna byla na postu zpěváka, kdy Luďka ,,Hugo" Brundu nahradil 8.11. 2003 nový zpěvák Jarda Škola. Ten s kapelou hrál do konce roku 2007. Poté se za mikrofon opět po pauze navrátil 15.3. 2008 Luděk ,,Hugo" Brunda. Na sklonku roku 2010 v kapel končí kytarista Jarda ,,Boroš" Odložilík. Jeho poslední akcí byla 25.12. 2010 štěpánská zábava v Rokytnici u Přerova. Na post kytaristy přechází dosavadní basák Pepa Vaca.

Kapela hraje částečně převzatý a částečně vlastní repertoár doplněny o nejznámější skladby z dob původního Forumu. Nesmrtelné a velmi oblíbené hity Bigbít, Růže nebo Stále volám kde jsi doplňují kousky z vlastní tvorby a převzaté, ať už od českých, či zahraničních kolegů.

Neváhejte a přijďte se pobavit na bigbít s kapelou Forum II, uvidíte, že se poté budete rádi vracet na další a další akce kapely.
----------------------------------------------
Po dlouhých více jak pěti letech se na scénu přerovského bigbítu vrací i Forum (z něhož vzniklo Forum II, podrobnosti výše). Obnovený comeback proběhl 8.12. 2007 v Pavlovicích.


<< Zpět na seznam kapel


TOPlist