Detail kapely

Gate Of Illusions
Edituj informace / přidej media

Kapela:Gate Of Illusions
Město:Rokycany
Země: Česká republika
Vznik:2008
Žánr:Metal
WWW:http://www.gateofillusions.ic.cz
Obsazení:Marek Opatrný - Kytara, zpěv
Adam Šterner - Kytara
David Kalaš - Basa
Jakub Petříček - Bicí
Historie:Kapela vznikla po rozpadu skupiny Eternal Hate, kdy se spoluhráči David Kalaš a Adam Šterner domluvili založit novou skupinu pod názvem Gate of Illusions. Basa, kytara, název, zkušebna, to vše bylo jisté, ale chyběl nám bubeník, zpěvák a druhý kytarista. Začali jsme se usilovně poohlížet po nějakém hudebníkovi z okolí. Hned na první zkoušce, která proběhla 26.1.2008, se objevil první adept, vlastně adeptka, na místo zpěvačky - Veronika Veselá. Veronika byla ihned zařazena do našich řad. Po pár zkouškách našel Adam bubeníka Kubu Petříčka a zdálo se, že jsme kompletní.

V této sestavě jsme se ale skoro vůbec neohřáli. Vlastně jsme ani jednou nezkoušeli a přišel první odchod. Veronika nás byla nucena z časových důvodů opustit. Několik měsíců jsme tedy zkoušeli jako trio, až na popud článku v Rokycanském deníku se nám ozvala zpěvačka Martina, která spolu s mikrofonem ovládala klávesy. Bohužel, po pár zkouškách jsme se shodli, že se k našemu stylu úplně nehodí, a tak jsme byli nuceni jít opět do tří.

V srpnu 2008 jsme po dlouhém hledání konečně našli kytaristu - byl jím Tomáš Votava. (THE DELIVERY) Kapela chytila nový dech, energii a kreativitu a počala rozšiřovat a obměňovat repertoár. Tato produktivita ale časem začala ustupovat - Tomáš neměl čas na zkoušky a tudíž byl také nucen naší kapelu po pár měsících opustit.

Naštěstí pro nás se v té době rozpadla kapela Parasites, kde hrál náš kamarád a bývalý kytarista Eternal Hate - Marek Opatrný. Slovo dalo slovo a Marek se přidal k nám. Ovšem ve čtyřčlenné sestavě jsme pořád nebyli kompletní, chyběl nám ten poslední kamínek do naší mozaiky - zpěv. Až s příchodem jara roku 2009 jsme se ozvali našemu "starému známému" Tomášovi Abrahámovi, který měl u nás dříve zastávat úlohu kytaristy, s nabídkou volného místa zpěváka. Tomáš výzvu přijal a brzy se objevil u nás. Asi všichni z nás zůstali hned na první zkoušce stát s otevřenou pusou a growlaře Tomáše přijali. Tím se mozaika zcelila a Gate Of Illusions mohli směle vykročit vštříc první koncíku.

Ten se povedl nad naše očekávání. Odehráli jsme cca. půlhodinové vystoupení na Rum Festu na plzeňském Božkově, a i přes několik technických problémů jsme byli s koncertem velmi spokojeni. Na začátku května 2009 proběhnula první námi uspořádaná akce Diabolical Fest vol.1. Koncert už s námi ovšem neabsolvoval Tomáš Abrahám, který musel, hlavně z finančních důvodů, odejít.

Kapela stále neúnavně hledala zpěváka, proběhlo několik zkoušek s různými adepty na tento post, ovšem dlouho jsme se neustálili jako kvintet. Až v říjnu 2009 jsme mohli říct, že nás je 5 - do Gates se přidal Jimmy, kterého můžete také znát z krajanské Anahuriamy. Proběhlo několik zkoušek a také dva koncerty právě s Jimmym. Ovšem právě po těchto koncertech jsme se shodli, že Jimmyho zpěv se k našemu stylu až tak nehodí. Rozešli jsme se ale v dobrém a Kubovi přejeme hodně štěstí do dalších let! :)

Poněkolikáté se tudíž opakovala situace, že Gates jsou bez zpěváka. Nakonec se kapela domluvila, že zůstaneme jako kvartet a zpěvu se ujme Marek. V květnu v rokycanském Kasínu proběhla částečná premiéra s Markovým hlasem, několik skladeb již bylo otextováno a odzpíváno.

Sestava se tedy ustálila a dále se pokračovalo v ustavičném psaní skladeb a občas se urodil nějaký ten nový text. V období jara/léta 2010 koncertů moc nebylo, prázdniny byly hodně volné, téměř beze zkoušek a koncertů. 20. srpna se měl konat druhý ročník námi pořádaného Diabolical Festu, ovšem vzhledem k problémům s prostorem byla nakonec akce odložena na dobu neurčitou. Ještě před prázdninami jsme ovšem zkusili štěstí a přihlásili se do soutěže Skutečná liga. 15. června jsme odehráli první kolo a neodjížděli jsme z Prahy s nejlepšími pocity. O to více nás překvapil postup do dalšího kola, které se událo v září.

Co se týče koncertů, jaro/léto a podzim 2010 je jako nebe a dudy. Od září jsme totiž odehráli několik příjemných koncertů a pár jich je ještě naplánováno. Získali jsme tedy nové zkušenosti a zároveň zredukovali playlist. Ty nejstarší věci už na koncertech asi neuslyšíte, prostor totiž dostaly skladby novější, a to hlavně z důvodu jiného stylového zařazení. Od heavy metalu jsme přešli do trošku tvrdších vod.

Ve Skutečné lize se nám povedlo postoupit i do čtvrtfinále, tentokrát díky diváckému hlasování (DÍKY VÁM VŠEM!). Čtvrtfinále už nebylo tak zdařilé, navíc se konalo den po vyčerpávající akci v Rakové. I tak pro nás bylo působení v této soutěži ohromným zážitkem a zkušeností.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist