Detail kapely

Gauneři
Edituj informace / přidej media

Kapela:Gauneři
Město:Plzeň
Země: Česká republika
Vznik:1997
Žánr:Street Punk
WWW:http://www.gauneri.com
Obsazení:Marcel - zpěv
Janík - basa
Hošča - bicí
Venca - 1.kytara
Kelemen - 2.kytara
Historie:Skupina Gauneři vznikla jako reakce na potřebu pozměnit styl poté, co jsme se rozhodli ukončit desetiletou kapitolu hraní hardcorově, ke konci až trashhardcorově orientovaných O.P.M. v prosinci roku 1996.

Začátkem následujícího roku 1997 začínáme zkoušet nové věci, vlastní i nějaké cover verze, zpočátku s námi zkouší Bakča (E!E) na postu zpěváka. Později na jaře už jsme zase jen ve třech, zkoušíme a chystáme se už v létě vystoupit. První akcí jsou narozeniny Honzy Rampicha v dočasném klubu "Antea".

K hlavní věci došlo asi dva dny před koncertem, kdy jsme potkali Marcela, který nedlouho před tím skončil v kapele "Třeskuvzdorní Mimonauti". Navrhli jsem mu, jestli by nechtěl zkusit zpívat s námi a domluvili jsme se, že si to přijde do Antey poslechnout. Akce,na které hráli ještě ",písecké "Kolny" Radka Hudce a plzenští Nasty Work, dopadla dobře i v tom smyslu, že na dalších zkouškách už byl i Marcel. Celé léto jsme pracovali na dalších věcech a historicky první bigbít kapely Gauneři v dnešní sestavě se odehrál 23.8. ve Štěkni u Strakonic.

K názvu kapely nás inspiroval český název dnes už kultovního filmu Quentina Tarantina - v originále "Reservoir Dogs". Následují další akce jako např.v Praze v Belmondu s E!E,další Štěkeň, v "Céčku" v Plzni s Plexis a plzeňským Požárem mlýna, další Praha s E!E, RC Karton v Mělníku, "Zátka" v Rakovníku,RC Uhelna v Písku atd. Na jaře roku 1998 jsme se rozhodli vyrazit do studia nahrát materiál na první (demo) CD (viz diskografie).

Přibývaly další konzerty, někdy lepší, někdy horší. Jenže organizování takových akcí nikdy nebyla naše silná stránka, a tak jsme rádi, že se nám k tomu nabídl náš kamarád, už zmíněný Honza Rampich, který se tím ujal funkce manažera. Přestože to slovo nesnáší. Hráli jsme např. ve Strašicích,v Teplicích,v Písku,v Hradci Králové atd.

Spolupracovali jsme s Honzou na pořádání festivalu ve Šťáhlavech u Plzně, který se poměrně úspěšně ujal a dočkal se asi 6 pokračování.
Z českých kapel jsme hráli např.s Požárem Mlýna,E!E,Ledvinovou Kolikou, Pod Stolem,hradeckými WE-ME-NO,N.V.Ú.,Jednou Krví,s pardubickým Volantem, brněnskou Zeměžlučí či Operací Artaban,teplickým Modelem 77 a mnoha dalšími,

ze zahraničních např. Curbside (USA),Kalte Krieger,Speichelbrois, Pinocio auf der Flucht,Crazy Candydates,Anal O.H.G.,Frustkiller (D), Konflikt,Incident 96,Plus Mínus,Začiatok Konca (SK), Barackca,Hatóságilag Tilos (H),Age of Chaos, Bicle´s Cab (UK), Terrorgruppe(D), Real McKenzies(Can),Shoemakers(D) atd.

Díky spolupráci se zpěvákem Einhornem z Kalte Krieger a Patrikem ze Speichelbrois jsme uskutečnili několik koncertů v Německu např. ve Frohburgu, Weidenu, Wilhermsdorfu,Torgau,Zittau,Hamelnu a dalších.

Z festivalů jsme se třikrát zůčastnili AntiFestu (Trutnov resp. Svojšice), Festu v Kladně,Punk Christmas v Šamoríně (SK), Punk Islands v Dobrohošti (SK) a samozřejmě už zmiňovaných Šťáhlav u Plzně.

Na podzim 2001 nám Honza skrze kapelu La Fraction domluvil miniturné tří koncertů ve Francii a to v Paříži,Vichy a St. Etienne s kapelou No Rest (Brazil)-2x a Disbeer (F)-1x. Více se dočtete v článku Tour de France v Ulici č. 8.(viz články)

Postupně jsme investovali do aparatury,postavili jsme si PA bedny a dopracovali se k nynější sestavě 1,5 kW,díky čemuž jsme schopni si menší klubové akce nazvučit sami (několik jich už máme na svém kontě).

Po delší,asi pětileté odmlce jsme dali dohromady několik nových věcí, vydali se do studia a nahráli materiál na naše 2. CD, které vydalo Emergency Rec. Pokřtili jsme jej v Plzeňském klubu „Pod Lampou“ na společném koncertě s německými Terrorgruppe 28.2. 2003.

Proběhlo mnoho dalších koncertů v tuzemsku i venku a nejpodstatnější změnu nastartovalo rozhodnutí zhutnit zvuk a zpestřit aranže písniček, a tou změnou bylo přijetí druhého kytaristy, kterým se stal v září 2004 Honza „Kelemen“ Wagner.

Potud historie.
Březen 2005

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist