ReklamaDetail kapely

Generace Rock
Edituj informace / přidej media

Kapela:Generace Rock
Město:Votice
Země: Česká republika
Vznik:2000
Žánr:Rock/Pop, Cover
WWW:www.generace.eu
Obsazení:Andrea Dudíková - zpěv
Karel Fořt - baskytara, zpěv
Jan Ledvinka - bicí, zpěv
Michal Petřík - klávesy, zpěv
Zdeněk Zázvůrek - kytara, zpěv
Historie:Všechno to začalo v devadesátémšestém. Zdeněk Zázvůrek začal hrát v základoškolském seskupení čtyř žáků na akustickou kytaru. Ondra Vališ mu hrál doprovodnou kytaru, Michal žák na bicí (pokud by se tak těch pár bubínků dalo nazvat ale nic ve zlém) a Matouš Vepřek se chopil sólového zpěvu. Hráli na školních besídkách a jiných akcích školy, avšak ne dlouho. Vydrželo jim to dva roky. Zdeněk Zázvůrek se snažil pozvednout celkovou úroveň kapely ale stávající obsazení nemělo dostatek ambicí ani elánu.

Musela proběhnout malá změna. Namísto druhé kytary a sólového zpěvu přibyla v roce 98 basa a s ní Karel Fořt. Tím vzniklo jádro nového bigbeatu. Karel Fořt na baskytaru, Michal Žák na bicí a Zdeněk Zázvůrek na elektrickou kytaru. Tehdy měli jméno KMZ, podle svých křestních jmen. V zásadě pokračovali ve stopách „předchůdců“ ale mimo akcí školy dali dohromady větší repertoir a natočili i CD, na němž si zahostovali také další muzikanti. Vyšlo v roce 2001 a podle toho roku dostalo i název "PF 2001". Bohužel ten rok byl pro skupinu i poslední. V dobrém se rozešli s Michalem Žákem a na místo za bicí dosedl Honza Ledvinka. Svými schopnostmi nejen, že dosahoval zbytku kapely, ale v té době je i převyšoval.

S novým členem dostali i nové jméno - Generace Rock. Cvičili a dávali dohromady nový repertoir. Kapela se teď mnohem víc zaměřila na bigbeat a rock. Převzali skladby od Katapultu, Olympicu a podobných kapel a začali hrát po místních hospodách. Jedním z jejich prvních hraní byla "nádražní restaurace" na Beztahově u Votic, kde nasbírali mnoho zkušeností a odehráli něco večerů. Kapela se nerozpadla ani když se členové rozešli na různé střední školy a o víkendech se scházeli dál. Na přelomu roku 2002 a 2003 natočily první demo CD: "Beztahovský blues". Obsahovalo z celkového počtu 6 skladeb 2 vlastní.

Protože se samozřejmě chtěli dostat "výš", tak když se jim naskytla příležitost hrát předkapelu místní skupině Keks, ihned se jí chopili. Jako předkapela účinkovali i se známějším Turbem. Začali objíždět zábavy a získávat další kontakty. V roce 2003 dostali další šanci: přibrat klávesy, resp. hráčku na klávesy, a tak se ke skupině připojila Andrea Dudíková. S tou natočili v roce 2004 další CD: "Už jsem z toho blbej". To bylo už zcela z vlastních věcí.

V roce 2006 natočili další album - "Pro Tebe a pro mě", na kterém je znát posun celé kapely velkým krokem vpřed. Skládá se opět pouze z vlastních věcí. Křtitelem tohoto CD se stal Milan Broum ze skupiny Olympik, který si na křtu se skupinou zahrál. Sestava v té době byla: Zdeněk Zázvůrek na elektrickou kytaru, Karel Fořt na baskytaru, Jan Ledvinka na bicí a Andrea Dudíková na klávesy, přičemž všichni zpívají.

V následujících letech skupina dále koncertovala, ovšem na začátku roku 2008 přišla první krize a kapela se téměř rozpadla, protože hraní bylo příliš a stávalo se monotónním. V tom samém roce se Karel Fořt rozhodl obnovit hudební skupinu svého otce Pavla - Labyrint, a protože současní muzikanti z Generace byli výborně sehraní, změnili název a rozhodli se vystupovat dále jako koncertní skupina Labyrint, pouze se svou vlastní tvorbou. K těmto čtyřem muzikantům přibyla postava Michala Petříka, legendárního to hráče na klávesy, který je rozšířil na celkový počet pěti lidí.

Bylo by to ovšem příliš jednoduché, aby věci šli pouze tímto směrem. Na začátku roku 2009 si muzikanti unaveni nahráváním nového singlu Labyrintu řekli, že si vytvoří bokem projekt, který jim bude přinášet zábavu a vrátí je zpět na zábavová pódia všech měst, kam jezdívali dříve, a která by třeba nyní byla pro nový projekt příliš malá. Rozhodli se tedy obnovit skupinu Generace Rock, ovšem aby se nevraceli do starých kolejí, zcela kompletně předělali repertoár kapely, dlouhou dobu procházeli žebříčky hudebních hitparád a čerpali ze svých zkušeností, aby mohli znovu vystoupit, ovšem nyní s bezkonkurenčním repertoárem, zcela zaměřeným pro pobavení posluchačů. Bohužel se ukázalo, že fungovat naplno ve dvou (a více) kapelách je pro všechny členy nemožné, a tak se rozhodli vše znovu změnit a namísto druhé kapely vydali svůj nový singl pod názvem Labyrint, jako řadové album skupiny Generace Rock. Tím se definitivně uzavřela etapa rozdělování kapel a Generace zůstala Generací, ovšem s novým repertoárem a jasnou vizí.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist