Detail kapely

GeneralBass
Edituj informace / přidej media

Kapela:GeneralBass
Město:Plzeň
Země: Česká republika
Vznik:2002
Žánr:Progressive Rock
WWW:http://www.generalbass.cz
Obsazení:Filip Nováček - zpěv
Jiří Sponner - kytara
Bohumil Neumann- klávesy
David Švarc - basa
Ladislav Kubík - bicí
Historie:Kapela GeneralBass vznikla v Plzni v roce 1986 a založil jí Bohumil Neumann sloučením plzeňských formací TERNO (B. Neumann, M. Malá, D. Čámský, P. Šmaus) a ZRCADLO ( Bohouš Jozef, Lumír Václavík, Karel Bezereti, Václav Křivanec), doplněna bubeníkem Jiřím Milým.

Po konečném zformování a stylovém usazení zůstala ve složení Bohouš Jozef - zpěv, Bohumil Neumann - klávesy, Ladislav Kubík - bicí, Lumír Václavík - kytara, Karel Bezereti - basa a Eva Pavelková - klávesy.

V letech 1986-1989 získala řadu ocenění (Rockfest,Vokalíza 1988, 1989),věnovala se pouze koncertním vystoupením.Vystupovala často společně s budějovickou kapelou Oceán (Petr Muk).Natočila dva singly v pražském Supraphonu, několik snímků v Čs.televizi a byla nominována na Bratislavskou Lyru 1989, která se však už nekonala. Kapela se věnovala převážně funkové muzice.

General Bass skončil v roce 1990. Rozpadem kapely vznikly dvě nové - Burma Jones a Alice. Kapela začala opět hrát v roce 2003. Z původního složení zůstali Bohumil Neumann - klávesy a Ladislav Kubík - bicí. Další členové kapely jsou Jiří Sponner - kytara, David Švarc - basa, Filip Nováček - zpěv.Nyní se kapela věnuje progresivnímu art rocku (upravila několik skladeb od špičkových kapel tohoto žánru,jako jsou Dream Theater, Extreme) a začíná se věnovat vlastní tvorbě.Příležitostně hostuje v kapele i zpěvák Bohouš Jozef.

Krédem kapely je hrát perfektně i náročný styl muziky, která strhne posluchače profesionálním, řemeslným provedením.Zatím vystupuje po klubech a v roce 2004 se zúčastnila řady letních festivalů, kdy zaznamenala kladné odezvy ze strany diváků-což jí utvrzuje v tom, že nastoupená cesta je správná..

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist