Detail kapely

h.a.t.e!
Edituj informace / přidej media

Kapela:h.a.t.e!
Město:Vodňany
Země: Česká republika
Vznik:1995
Žánr:Screamo
WWW:http://www.hateband.com
Obsazení:kytara: Toki
zpěv: p3tris
kytara: Kádík
basa: Cecil
bicí: Jouza
Historie: H.A.T.E. vznikly v roce 1993 jako trio ve složení Wift, Petris a Páračka. Jednalo se o čistě industriální projekt a veškerá hudba byla tvořena jako čtyřkanálové počítačové moduly. Později dělá svoje moduly pod hlavičkou H.A.T.E. i tracker Mario Iceberg. Po několika demodisketách se skupina rozpadá.
V roce 1995 je kapela znovu oživena Petrisem (zpěv) a Tokoškou (kytara). Po vyzkoušení kombinace kytara - počítač je tato zavrhnuta a přicházejí další dva kytaristé Kádík a Šoulis. Ten jako pravověrný fanoušek skupiny Metallica zanedlouho odchází.
Začínají vznikat první ucelené skladby, ale je to jen přešlapování na místě. Obrat k lepšímu přichází až příchodem bubeníka Kapiho v roce 1997. Tímto se kapela přejmenovává na The Hurvinek a přesouvá se do metalového undergroundu. V tomto složení odehrává svůj čtyřpísničkový první koncert u příležitosti otevření rockového baru Pohoda. Po dlouhém hledání nalézáme i basáka Vencu "Burďáka".
Na začátku roku 1999 se Kapi pravděpodobně žení a na jeho místo nastupuje Deny (bubeník u spřízněné Hard Core partičky Success). Kapela se znovu přejmenovává na H.A.T.E! a posunuje svůj zvuk do více komerčního HC ve stylu Biohazard a podobných kapel. Ten se však po roce v dobrém s kapelou rozchází a k bicím se staví Jouza z funkových LU2.
V listopadu 2000 se kapela odebírá do studia v Hostivaři, aby natočila svůj první demosnímek. Ten vychází u Pohoda Records dokonce v digipakové edici na jaře 2001.
V květnu 2002 přichází do kapely Výborňák jako hostující hráč na čelo. Pomalu se vytrácejí "hopsačky" a tvorba se spíše zmítá na rozbouřených vlnách emo-core, i když s občasnými náznaky nu-metalu.
Koncem roku 2002 nahráváme u Reného Pavézy ve studiu Loco nový studiový demo, který vychází ve vlastní režii v březnu 2003. Už se nejedná o digitální záznam, ale v duchu našeho nynějšího vnímání hudby jde o analog. Distribuce se ujímá Michal Klouček z Lewisit Records.
1.květen 2004 byl dnem rozchodů a ztrát. Česká republika vstoupila do Evropské unie a Venca s náma odehrál poslední koncert. Symbolicky to bylo na akci pořádané Pohoda Records, stejně jako byla naše společná první. Král je mrtev, ať žije král a my do svých řad uvítali jako drtiče čtyř strun Cecila. Kvůli ostatním povinnostem taky definitivně končí Výborňák. Příchodem nového basisty ještě víc rezignujeme na skočné pasáže a sound posunujeme zase víc do bahna temnoty.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist