ReklamaDetail kapely

Hall Of Fame
Edituj informace / přidej media

Kapela:Hall Of Fame
Město:Plzeň
Země: Česká republika
Vznik:2000
Žánr:Progressive Rock
WWW:http://halloffame.wz.cz
Obsazení:JARDA KRÁSNÝ - el. kytara
narozen 2.května 1979
na kytaru začal hrát v 6 letech
dřívější kapely: TANIT, LXP, CI-5, TONES
současnost: HALL OF FAME, HAUMENY, LUCIE revival
oblíbení kytaristé: STEVE MORSE, ERIC JOHNSON, MICHAL PAVLÍČEK, RITCHIE BLACKMORE, DAVID GILMOUR, SLASH, STEVIE RAY VAUGHAN...
kytary: MUSIC MAN (německá kopie) osazená snímači RM pickup a FENDER, EPIPHONE Les Paul osazená snímači RM pickup
efekty: Overdrive T808 SMRCKA efekt, WAH WAH Pedal, Behringer CHORUS aparát: Mesa Boogie - Single Rectifier tube PowerAmp, Marshall 1960 Vintage 30 4 x 12"

VLÁĎA HRŮZA - basová kytara
narozen 15.prosince 1977 ve 4 letech začal hrát na housle v LŠU, to mu vydrželo 11 let, později
přidal akustickou kytaru v 17 letech se dostal ke kontrabasu, ten ho přivedl k baskytaře v jeho
1.kapele "Noble Grips" dřívější kapely: NOBLE GRIPS, X-PENSIVE, LXP, TONES, BLUES BAND
současnost: HALL OF FAME, FLASH
oblíbení basáci: RICHARD SCHEUFLER, VICTOR LEMONTE WOOTEN, MARCUS MILLER, JACO PASTORIUS,
JOHN PATITUCCI, VICTOR BAILEY baskytary: 5-ti strunný SAMICK osazený snímači RM pickup aparát: zesilovač WARWICK ProFET 3.2 300W, reprobox BEHRINGER BB 210 600W 2 x 10" struny: ERNIE BALL 0.45

MARTIN TÄUBER - bicí GRETCH

Historie:HALL OF FAME

Plzeňská instrumentální hudební skupina HALL OF FAME vznikla v listopadu 2000, kdy se kytarista Jarda Krásný a bubeník Martin Täuber dohodli, že zkusí spolu skládat vlastní muziku, která je bude bavit a nebude závislá na tom, co je právě "in".

Vyšlo to! Během několika měsíců byli na světě první dva instrumentální songy. Stačilo jenom najít basáka a mohlo se koncertovat. Oslovili tedy baskytaristu Petra Klementa. Nicméně ještě předtím než přišel první koncert se sestava změnila a v únoru 2001 Petra Klementa vystřídal Vláďa Hrůza. Jarda Krásný znal Vláďu Hrůzu už z účinkování v kapele Laxní přístup a později i v TONES. V této sestavě hraje skupina dodnes. Takže současnou tvář HALL OF FAME tvoří:

* JARDA KRÁSNÝ - el. kytara

* MARTIN TÄUBER - bicí

* VLÁĎA HRŮZA - basová kytara

Hudební styl HALL OF FAME by se dal zařadit do škatulky "instrumentální progresivní ArtRock",nicméně ve tvorbě se mísí více hudebních stylů, podle zkušeností, které jednotliví členové nabrali v předchozích kapelách ve své hudební kariéře. Můžete v jejich hudbě slyšet metalové, rockové i jazzové prvky, v rytmice i funk. Avšak především je to tvrdá muzika, se složitějšími rytmicky propracovanými pasážemi, založená na kytarové virtuozitě Jardy Krásného podpořená šlapající rytmikou Vláďy Hrůzy a Martina Täubera, střídaná pomalejšími, melodičtějšími songy.

Jinak lze hudbu "Hall Of Fame" popsat slovy hudebního publicisty Petra Korála z lednového čísla časopisu "Rock & Pop" z roku 2003: "Nápaditá instrumentální tvrdě rocková hudba ve všestraně lahůdkovém provedení. Kdo má rád "Dream Theater" a podobné "těžké, leč ještě stravitelné složitosti", nechť neváhá!"

Zatím největším úspěchem skupiny "Hall Of Fame" byla účast na hudebním veletrhu MUZIKA 2002, kde se kapela představila díky Jardovi Krásnému v nesoutěžní "kytariádě".

Skupina má zatím na svém kontě dvě demo nahrávky. Jedna s názvem "PROMOTIONAL COPY" z roku 2001 a druhá - "RESPONSIBLE ANXIETY" z roku 2003. Obě tato dema kluci nahráli ve studiu Třemošná. Za zvukařským pultem seděl baskytarista z Toma Sawyera a Joy Míra Novák, master dělal Noxi Coe.


<< Zpět na seznam kapel


TOPlist