Detail kapely

Hanuman
Edituj informace / přidej media

Kapela:Hanuman
Město:Ústí nad Labem
Země: Česká republika
Vznik:1992
Žánr:hard pop shamanic music
WWW:http://hanumanband.eu
Obsazení:David Bendel - kytara, zpěv
Jan Sviták - basa, zpěv
Tomáš "Futrus" Petrů - bicí
Historie:Kapela Hanuman vznikla v roce 1992 v Ústí nad Labem z podnětu tří maturujících gymnazistů - Davida Bendela /kytara, zpěv/,Jana Svitáka /baskytara, zpěv/ a Tomáše Petrů /bicí/. V prvním dvouletém období skupina odehrála desítky koncertů v severních Čechách a v Praze, nahrála dvě demo-nahrávky v Českém rozhlase Sever, na dlouho získala první místo v hitparádě Radioklubu s písní Točivá, za píseň Tráva obdržela třetí místo v rockové soutěži Radia 1 a hrála jako předkapela slavné skupiny Wild Willy Beckett v pražském klubu U Zoufalců. Po odchodu baskytaristy z kapely nastává pětiletá pauza.

Pro Hanuman byl příznivý rok 1999, kdy do kapely přichází baskytarista Karel Beneš. Začíná tak další významné období velkých úspěchů hlavně na větších rockových festivalech / Malá alternativa 2001, Litoměřický kořen, Kult , Litoměřické vinobraní, Festival Řepice apod./, v severočeských klubech a na regionální hudební scéně. Za největší ocenění lze považovat postup do užšího výběru kapel a koncertování na Malé alternativě v roce 2001 v Praze. Ve stejném roce Hanuman vydává ve vlastní režii CD EP Jsou cesty. Do kapely také přichází Jakub Vágner, který doplňuje barevnost celkového soundu kapely o tenorovou flétnu a saxofon.Toto druhé období se uzavírá koncem roku 2004 opět odchodem baskytaristy.

V období mezi léty 2005 až 2006 je pro hudební vývoj kapely zásadní příchod baskytaristy Ondřeje Suchého (působí i v kapele Lidoví léčitelé) a houslisty Otakara Hamáka, který dříve působil v kapele Schwarze Aussig. V tomto složení Hanuman odehrál řadu výborných koncertů, mezi které určitě patří vystoupení v pražském klubu ROXY (16.6.06), v ústeckém klubu CIRCUS nebo v hospodě U letního kina v Litoměřicích. V této podobě naposledy kapela vystoupila s Priessnitz v Činoherním Studiu v Ústí n/L v prosinci roku 2006.

V roce 2009 se Hanuman vrací do své původní tříčlenné sestavy a začíná opět koncertovat.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist