Stríbrné prívesky na Darkont.czDetail kapely

Hardcore Factor
Edituj informace / přidej media

Kapela:Hardcore Factor
Město:zVracov
Země: Česká republika
Vznik:2005
Žánr:HardCore/MetalCore
WWW:http://www.hardcorefactor.net
Obsazení:MR.5 - vocal, Letis(R) - guitar, Dolly - guitar, Kubasak - bass, Marty - drums
Historie: Kořeny kapely sahají do roku 2000, kdy se potkali bubeník Tibor, kytarista Letis (v té době ještě baskytarysta) a zpěvák Libor v kapele ARMED ANT.
V době rozpadu AA(2003) již hudebníci neuvažují o dalším aktivním hraní.

Na začátku roku 2005 jsou opět osudy hudebníků svedeny k sobě. Na popud baskytaristy Pepy, který neúprosně tlačí na oba hráče aby se dali dohromady a založili kapelu. Z počátku se jeví nápad jako pouhé odlehčení, ale absence aktivního působení v kapele rozhoduje v její prospěch. Záhy oslovují Libora a kompletní kapela spatřuje světlo světa pod jeménem HARDCORE FACTOR. Kapela se pouští do usilovného sestavování a zkoušení nového materiálu. Hudební projev tělesa je na jednu stranu nekompromisně přímočarý, agresivní a melodický až hravý na stranu druhou. Skladby se zdají být jednoduché, ale živelné a lidské.
V říjnu je přijat nový kytarista Dolly, ketrý opouští punkový THE REST. Zároveň ale z kapely odchází basista Pepa z důvodu časové tísně a rozdílných hudebních názorů. Dolly přináší do kapely novou krev, která s sebou nese zásadní ovlivnění původní tvorby. Ve skladbách se začínají objevovat do té doby snad až nepřípustné kytarové sóla. Kytarové party se stávají promyšlenějsí, melodičtější a mnohdy i agresivnější.
V březnu kapelu (z nezjištných důvodů) opouští Libor a v zápětí i Tibor. Novým bubeníkem se stává Marty, jehož hudební projev otevírá hudebníkům nové možnosti. Řady HCF ještě doplňuje zkušený basista Kubasak a seskupení pilně cvičí,aby bylo co nejdříve vidět na podiu.
V říjnu 2006 kvintet doplňuje nekompromisní drtič ušních zvukovodů Paťák. Střídáním poloh hlasu dodává již tak agresivnímu soundu ještě více brutality a psychotického výrazu.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist