Detail kapely

Have the Munchies
Edituj informace / přidej media

Kapela:Have the Munchies
Město:Ostrava
Země: Česká republika
Vznik:1995
Žánr:Hard-core
WWW:http://www.havethemunchies.com
Obsazení:Maro kytara Kokeš bicí Křovak zpěv Jano kytara Petah bass
Historie:Všechno začalo jako projekt PHARMACIST někdy v roce 95 nebo 96 ve složení Kokeš (škopky), Marunič (gajtra) a Petrouš (vokanál). Po pár zkouškách si však zpěvák Petrouš zakládá vlastní projekt PURULENT SPERMCANAL do kterého během pár týdnů přešli i zbylí členové PHARMACIST Kokeš a Marunič.

Za pár měsíců natáčíme první demo „Puaka Balava“, které vychází v roce 1997 jako první album. Po vydání tohoto alba přichází basák Staník. Ve čtyřech jsme odehráli pár koncertů a opět zalézáme do studia. Výsledkem je druhé album „Legalize for Cannibalism“, které se na trhu objevuje v roce 1998. Téměř současně nám vychází i vinyl „Sperman“ - split SP spolu s australskými VISCERA.

Po těchto počinech od nás odchází zpěvák Marek Petrouš, kterého nahradil Roman Janečka (zpěvák bývalých SOCIAL DEFORMITY). S Romanem začínáme hrát opravdový gore-grind, přichází první koncert v zahraničí (Warszawa - PL) a spousta koncertů po celé naší republice. Po neustálých „bojích“ mezi Romanem a zbytkem kapely zpěvák nakonec v r. 2000 odchází. Vokálu se ujímají Kokeš s Maruničem a ve třech točíme další desku „We Pity We Didn’t Kill You All“.

Desku obhajujeme několika koncerty, na pár z nich se objevuje i zpěvák Miláňo (Olač) který nyní chrochtá v CARNAL DIAFRAGMA. U nás se však neuchytil, my hrajeme dál opět ve třech a natáčíme materiál „Sufficient Disgust“, který však vychází až koncem roku 2002 jako split CD spolu s polskými COFFEE GRINDERS (exDEAD INFECTION).Datuje se druhá polovina roku 2000 a kytarista Marek objevuje v hospodě křiklouna Křováka, který slibuje spolupráci u mikrofonu a opravdu se stává čtvrtým členem kapely. Ve stabilní sestavě (Kokeš - škopky, Marek - gajtra, Staník - basa a Křovák - křik) vyjíždíme na festival „Obscene extreme 2000“ v Trutnově. Na podzim 2000 rukuje Křovák na rok na vojnu, což mu ovšem nezabrání zpívat s námi na každém koncertě. Mimo koncerty plodíme dál ve třech, koketujeme však hodně s hardcoreovými PUNISHMENT a cítíme že bychom mohli dělat opravdový bigbeat místo randálu.

Po Křováčkově návratu z vojny ho seznamujeme s novými songy, novým zvukem (nazýváme jej „gurman gore grind rock“), zavíráme se do zkušebny a cvičíme a pilujeme. V červnu 2002 začínáme nahrávat materiál na nové album. Natáčení je přerušeno naší účastí na „Obscene extreme 2002“ v Trutnově, kde nový materiál „testujeme na lidech“… Povzbuzeni kladnými ohlasy se vracíme do studia a dotáčíme album „Have the Munchies“, které vychází v lednu 2003.

Na podzim 2002 těsně po dokončení nahrávání poslední desky od nás bohužel odchází Staník. Teď hrajeme už opět ve čtyřech, v prosinci 2002 k nám přibyl nový basák Honza (exPUNISHMENT). Celou zimu a jaro jsme pilně cvičili, na jaře jsme zahráli i pár zkušebních koncertů v Ostravě a okolí. Teď už konečně můžeme říct: "Přijďte si nás poslechnout !!!". Více v sekci KONCERTY.

A je tady konec roku 2006 a my jsme tu zase s novým názvem Have the Munchies

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist