Detail kapely

Iconcrash
Edituj informace / přidej media

Kapela:Iconcrash
Město:Helsinki
Země: Finsko
Vznik:2005
Žánr:Dark wave, gothic, rock
WWW:http://www.iconcrash.com
Obsazení:JAANI PEUHU - zpěv, kytara, programování
ANU TUKEVA - klávesy, vokály
OZE VILMUNEN - bicí
MATTI TOIVONEN - kytara
RIKU-NIILO MATTILA - basová kytara
Historie:Vše začalo , když Jaani Peuhu , již v mladém věku rockovou muzikou ostřílený profesionál , chtěl dělat svoji muziku ,bez toho aniž by se muse prosit někoho jiného kromě sebe. Tak napsal několik písní.
Z těchto písní vzešlo Nude, první album ICONCRASH, které spatřilo svě+lto světa na jaře roku 2005. Jaani napsal , produkoval a nahrál velkou část záznamu sám . Ačkoliv bylo přizváno několik hostujících muzikantů , bylo to v podstatě Jaaniho sólové album.
Aby mohl koncertovatm dává Jaani dohromady živou kapelu stávající se z jeho hudebních přátel. Tato kapela odehála tucty koncertů .
I v této kapele proběhlo časem nekolik personálních změn.
V součsné době jsou ICONCRASH skupina složená z pěti mladých hudebníků. Kromě Jaaniho jsou to Anu Tukeva, Oskari Vilmunen, Matti Toivonen a Riku-Niilo Mattila.
Před pár dny (26.5.2010) vydali ICONCRASH jejich již druhé album s názvem ENOCHIAN DEVICES.
Album je kombinací temných pocitů, netradičního zvuku a podstatného zvýraznění otázky duchovního světa. Jak Jaani uvádí , ICONCRASH chtěli udělat nahrávku , která by byla hlubší než běžné rockové album.
Název alby je spojen s enochiánskou magií, což je magický systém z 16. století. Peuhu popisuje , že většina z textů jsou rozhovory mezi lidmi a dochovnem . Ačkoli je album prostoupeno anděli, démony a magií , Peuhu nechce lidem prodávat víru nebo nabízet odpovědi, ale povzbudit je k přemýšlení o tom v co lidé vlastně věří.
Singly "Strange, Strange Dark Star" a "EVERLASTING" byly hrány v největších finských rádiích a obě písně se drželi na vrcholu nejvíce hraných písní.
Kapela natošila k oboum písním i videoklipy, které režíroval známý švédský režisér Owe Lingwall (The Rasmus, Amorphis,Nordman, Sturm and Drang....)
V současné době se kapela pomalu připravuje na turné po Finsku, Spojených státech , Anglii, střední Evropě, Rusku a baltských státech.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist