Detail kapely

In Articulo Mortis
Edituj informace / přidej media

Kapela:In Articulo Mortis
Město:Hořovice
Země: Česká republika
Vznik:1992
Žánr:Death Metal
WWW:http://www.inarticulomortis.cz
Obsazení:Richard Abraham - kytara + hlasivky
Jaroslav Pelán - bass + hlasivky
Historie:Hudební skupinu In Articulo Mortis založil v roce 1992 Richard Abraham. První složení IAM bylo následující: Richard Abraham - kytara, zpěv, Antonín Šálek - kytara, Jaroslav Jeřábek - basová kytara a Vít Rampas - bicí. Po roce působení kapelu opouští baskytarista a na jeho místo nastupuje Martin Krob zvaný Čob. Ani ten se v kapele moc neohřál a v roce 1994 ho vystřídal Radek Carvan. V roce 1995 doplnila sestavu ještě klávesistka Eva Dlouhá. V této podobě se sestava ustálila. IAM hrají nyní klasický death metal ovlivněný vzory jako Morbid Angel, Cannibal Corpse, atd., který byl však obohacen o klávesové prvky, které dávaly kapele zajímavější tvář.
V roce 1997 je ve studiu Megasound v Havlíčkově Brodě natočeno debutové CD Hyenism, které kapela ve stejný rok vydává na vlastní náklady. V této době se začínají naplno projevovat rozdílné názory na další hudební směřování kapely a v roce 1999 se IAM rozpadá.
Klávesistka Eva Dlouhá se vdala do Polska a tamtéž se i odstěhovala, Vít Rampas neodolal výhodné nabídce postu bubeníka v zábavové kapele Merkur, ze které se později stala Separace. Dnes působí také v Hořovické big-beatové legendě Akrobat, která se opět po letech nečinnosti dala dohromady. Antonín Šálek a později i Radek Carvan se přidali k nově vznikající deathmetalové formaci Amok.
Po čtyřech letech nečinnosti se Richard Abraham rozhodl IAM v létě roku 2003 obnovit. Na pomoc si vzal bubeníka z původní sestavy Víta Rampase a baskytaristu Jaroslava Pelána, který působí mimo jiné jako zpěvák v hořovickém Amoku. Kapela se několik měsíců intenzivně věnovala tvorbě nových věcí a v dubnu 2004 opět předstoupila před veřejnost na domácí půdě v hořovickém klubu Labe. Po krátké době nastává nepříjemná situace, kdy bubeník dává z časových a jiných důvodů přednost Separaci a je nahrazen automatickým bubeníkem. Rok 2004 je i přesto poměrně úspěšný a IAM odehrává několik zajímavých akcí.
Koncem roku 2004 nahrává IAM čtyřskladbové demo The Last Dialogue. Kapela dál skládá a již natočila svoje druhé CD The time has come, které nabubnoval Honza Kapák z Avenger a vyjde na konci tohoto roku pod hlavičkou NTEY + Jan Slavíček. Jestli vás naše tvorba oslovila, přijďte nás podpořit na některý z koncertů.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist