Detail kapely

In-Out
Edituj informace / přidej media

Kapela:In-Out
Město:Praha
Země: Česká republika
Vznik:2008
Žánr:Heavy-pop
WWW:http://bandzone.cz/inout
Obsazení:Kapela nyní hraje ve složení:
Roman Duda - zpěv, kytara
Cyril Křeček - sólová kytara, sbory
Sváťa Šutera - bicí
Michal Žďánský (j.h.) - basa
Historie:Kapela založena v žižkovském klubu Kain na začátku roku 2008 jako nový společný projekt muzikantů z několika pražských kapel. S nápadem založit novou kapelu přišel kytarista a zpěvák Roman Duda (Lenny Kravitz revival), tou dobou skládající písně "doma do šuolíku". A protože měl velký zájem přenést svojí tvorbu na koncertní pódia, oslovil svého spoluhráče, sólového kytaristu Cyrila Křečka (Teta, Lenny Kravitz revival). Ten zas oslovil svého spoluhráče na bicí Sváťu Šuteru (Teta, ...a vůbec!, John Cale revival band), v jehož letenské zkušebně se pak kapela "zabydlela". Problém nastal s obsazením na postu basisty, protože z důvodu velké časové zaneprázdněnosti kapelu neposílil ani jeden z vyhlédnutých adeptů na tento veledůležitý post. Jak se ukázalo později, problém je to dalekosáhlejší, než se na první pohled zdálo...

Zakládající trojici poté na jaře doplnil basista Lukáš Horský (...a vůbec!, ex - Boa, Bayer), jenže než se stačil doladit repertoár pro živé vystupování, na začátku léta z kapely odchází - jak jinak - z důvodu naprostého nedostatku času... V průběhu června ho pak nahradil "obyvatel" stejné letenské zkušebny Martin Řápek alias Mates alias Mr. Pleš (Jo-Ann, ex - Bezpatyboty). V této sestavě se pak kapela naplno vrhla do přípravy koncertního repertoáru, ve snaze objevit se na pódiu co nejdříve.

První vystoupení kapely se konalo 29. srpna 2008 pod širým nebem v areálu Kulturní enklávy Šlechtovka v pražské Stromovce. Následně pak kapela začala koncertovat po pražských klubech a hospodách (Kain, Dejvická nádražka, Na Slamníku), povětšinou jako host spřátelených formací Teta, ...a vůbec!, Bezpatyboty, Bogota System. V říjnu pak soubor na pár dní přeměňuje prostory své zkušebny na improvizované nahrávací studio, kde položil základy pro vznik prvního demosnímku. Práce na jeho dokončení v současné době finišují, takže se zde v brzké době objeví.

Bohužel, ne vždy ale jde všechno hladce... V průběhu natáčení a po něm se začínají objevovat první neshody, ať už tvůrčího rázu, ale především co se časové náročnosti týče (zejména potřebného častého zkoušení). Z těchto důvodů se pak na začátku února 2009 rozhodl basista Martin Řápek z kapely odejít.. Čímž se kapela velkým obloukem dostala opět na začátek cesty hledání basisty. Jak se to vyvine dále zatím není úplně jasné...

Naštěstí ovšem existují kamarádi! Jedním z nich je velmi zručný basista Michal Žďánský (Teta, Empire), který kapele nabídl pomocnou ruku v této nelehké situaci a po nějaký čas vystupuje s kapelou jako host, za což mu patří velký dík. První vystoupení v nové sestavě se uskutečnilo 20. února 2009 v žižkovském klubu Kain na oslavě narozenin, společně s kapelami Empire a Merlin.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist