Detail kapely

Rachot Strojů
Edituj informace / přidej media

Kapela:Rachot Strojů
Město:Polička
Země: Česká republika
Vznik:2003
Žánr:Wrakopunk
WWW:http://www.rachotstroju.net
Obsazení:Mykey - zpěv
Čech - kytara, zpěv
Cemr - kytara, řev
Hans - basa
Pták - bicí
Historie:RACHOT STROJŮ
HISTORIE

Jednoho dne, léta 2002, dva brigádníci technických služeb města Poličky zametali chodníky na nábřeží rybníka (místně zvaného „Svinčák“). Rozpálenej asfalt, prach, vedro – prostě vodmašťovna, jak má bejt. Při „kouřovej pauze“ tlachali vo muzice a najednou je napadlo založit kapelu. Oba za mlada hráli v dechovce na trumpety a tak že by jako kytára neměla bejt problém a když jo, tak že do nich budou jen tak třískat a k tomu něco řvát. Téhož dne si ještě po práci na šatně domluvil Hans koupi basskytary zn. Jolana za lidovku. Následoval vejlet do Brna, kde si v bazaru pořídil Morda kytaru, téže značky. Hansův spolužák „dědek“ už dlouho obstojně mlátil do bicích v různejch kapelách a tak byl osloven jako bubeník. Myslel si sice že se jedná o nějakej chvilkovej úlet, ale když se domluvila zkouška ve starý stodole na chalupě u kámoše, 10 km od Poličky, šel do toho. Bicí a všechny vypučený věci se vezli vlakem, naložený na kočárcích což u některejch lidí vzbuzovalo úsměv. Na zkoušce si zahrál pouze bubeník, zbytek jen otvíral lahváče a filozofoval, ale i tak to trvalo čtyři dny. Potom se dlouho jen kecalo, až přišel kytarista Čech, poněkud ostřílený hráč. Hans už začínal brnkat jednoduchý věci od oblíbenejch kapel, ale s Mordou se to vůbec nehejbalo, tak Čech zakotvil na stálo. Problémem ale hlavně bylo, kde zkoušet, protože erární zkušebna v místním divadle zanikla s nástupem rekonstrukce celého objektu, takže se nic nedělo. Až na to, že bubeník dědek začínal mít méně času a tak Hans s Čechem sehnali Ptáka. Dokonce se začátkem zimy sehnala i zkušebna. Začalo se zkoušet a postupně se dala do kupy i nějaká ta vlastní písnička. V zimě přichází zpěvák Michal a dá se říct, že po čase už z toho něco leze.
2. května 2003 poprvé leze na pódium Rachot Strojů, na majálesu „šperkárny“ v Turnově. V sestavě Michal – zpěv / Čech – kytara, zpěv / Hans – basa / Pták – bicí, odehraje skupina téhož roku ještě jeden koncert a potom přichází druhý kytarista Cemr. Místní divadlo je po rekonstrukci a následuje přesun do divadelní zkušebny, nyní již v pětičlenné sestavě. V zimě, roku 2004 nahrává Rachot Strojů první nahrávku. Za pomoci kamaráda zvukaře Chairpooda, vzniká na divadelním sále album Technické Služby (název je podle místa vzniku kapely a také se tak kapela měla původně jmenovat). Album obsahuje 13 písniček + bonus. Texty jsou většinou o tom, co kluci někde potkali, nebo zažili, či reagují na některé věci kolem, ale milovníky přímých politických songů zřejmě nepotěší.
Momentálně se občas najde nějaký koncert a na jaře se budeme snažit nahrát další CD. Mělo by již být skoro profesionální kvality, avšak opět vydané "samizdatem".<< Zpět na seznam kapel


TOPlist