Detail kapely

Šoky
Edituj informace / přidej media

Kapela:Šoky
Město:Chropyně - Kroměříž
Země: Česká republika
Vznik:2005 květen
Žánr:Rock-grunge-psychedelic
WWW:http://bandzone.cz/soky
Obsazení:Kuba zpěv & RYTHM / lead strat
Leenny LEAD / rythm sexy red strat
Bubu hromy & blesky basa
Matt bicí
Historie:SLOŽITÁ, KŘIVOLATÁ a TRNITÁ CESTA VEDLA KE VZNIKU BANDu SHoKy...

Šoky (Shoky) se daly dohromady v květnu 2005, kdy už měly za sebou několik měsíců zkoušení převzatých skladeb. V původním složení Jakub (zpěv a kytara), Lenny (kytara) a Nika (bicí) poprvé šokovaly publikum u Jakuba v rámci zahradní slavnosti ještě v květnu. Jejich první vlastní věc se jmenovala „V5", hrají ji dodnes. V červnu se ustálil počet členů kapely na čtyři - přišel totiž basák Tom.

Prvním echt živým výstupem byl koncert v nechvalně proslulém chropyňském centru disco music a jiných proklatě alternativních žánrů - music clubu Mix. Bezprostředně před vystoupením kapela musela improvizovat - bubenice Nika totiž neustála tíhu okamžiku koncertu pro třicet sedm hudebních fajnšmekrů, a tak celý set se skupinou za dva dny nacvičil „nový Bonham" Matt, kterého Šoky ulovily ve vlnách kroměřížského showbyznysu. Kapela za doprovodu zářící a neúnavně rotující disco koule předvedla nefalšované bigbítové orgie. Z dochovaného video záznamu je patrné, že kdokoli z přítomných mohl tehdy zažít ne jeden poctivý hudební multiorgasmus. Alespoň u jednoho fanouška to platilo vrchovatě.

Koncert odstartoval šňůru vystoupení na nejrůznějších akcích lokálního významu - Vrchoslavice, Cvrčovice a pro velký úspěch znovu i v chropyňském disco clubu Mix. Pak už se kapela zavřela do studia a výsledkem tvůrčího brainstormingu byl maxisingl Forever Hot, na němž i hudebního analfabeta musí zaujmout přímočará a neodolatelně chytlavá záležitost nazvaná prostě "21". Tento pilotní singl vedle nejednoho přehrávače úspěšně rotoval i hitparádou brněnského rádia Student. Psal se rok 2006 a od té doby kapela odehrála fůru živáků - v Chropyni, Kroměříži a několikrát i v Brně.

Postupu Šoků do vyšších pater tuzemského showbyznysu mírně brání to, že jejich členové jsou přes týden rozeseti do několika koutů republiky, ale přesto dál zkouší a připravují se na nové výzvy.

Máme připravený materiál na kompletní studiové album, zda se ho dočkáme, ukáže až budoucnost...

Kuřák, V zajetí ČD, Kanibalové, Ledové bariéry, Mejby, Šenky pšenky, Lidé jsou různí, Sliby chyby, Bílý čáry

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist