Detail kapely

Špičková kultura
Edituj informace / přidej media

Kapela:Špičková kultura
Město:Pardubice
Země: Česká republika
Vznik:2007
Žánr:Punk
WWW:http://vsh.blog.cz
Obsazení:Jarda-sólová kytara
Haitower- zpěv, kytara, bud.baskytara, foukací har.
JJK-1. doprovodná kytara, zpěv
Ťafka-bicí
Blahoslavený- příčná flétna
Šávek-klarinet, foukací har., bonga, zpěv, kytara
Ježek-2. doprovodná kytara
Historie:Historie dle Jardy

Skupina vznikla vlastně na lyžáku gymlu pardubice Dašická,tříd 2.A a 2.B. 17-24.2.2007 tam byla ta základní myšlenka ŠK a taky jsem tam stvořil píseň Mrkev roste. Jádro naší skupiny tvoří Blahoslavený, Ježek, Šávek a já, JJK. My jsme tam už od začátku. Později jsme přibrali i Haitowera jako hráče na superstruny, a když jsem se dozvěděl, že umí hrát na kytaru, tak i taky jako doprovodného kytaristu. Pak jsme taky přibrali i Pavla "Daktra" Šustka jako perkusistu (pač mám slabost pro perkuse). Název skupiny Špičková kultura vznikl od písničky Pražského výběru, který je nám taky trochu vzorem. Pořád jsem se wehementně snažil, abychom se sešli na zkoušku alespoň v základním obsazení. Vypadalo to, že se vůbec nesejdem, ale když byl maturitní týden, tak jsem vycítil příležitost sejít se. Pořád jsem všechny přemlouval a vše organizoval až nakonec jsme se sešli v 1 hodinu v úterý dne 22.5.07. Takže kdybych nebyl já a moje činnost, skupina by nikdy nevznikla a nebo se nerozjela. Ale co se nestalo, Haitower a Šávek přivezli s sebou i Novákose, který s nimi hrál u gymplu fočus. Takže nový člen do kapely. Ukázalo se také, že Haitower umí dobře hrát na kytaru a že Šávek bude hrát hlavně na klarinet. Nakonec i s pomocí navigace mobilem přišel i T.Švejk, který se jal i místa 2.perkusisty. Novákos vzal do rukou bubínek a flašku a pak nakonec i rapoval, takže místo hráče na různe idiofony (a taky trošku membramofonisty) a rappera. Pak mu taky vylítlo něco z huby, ale to nebudem dále rozbírat. Zkouška i ukázala, že kromě písničkářského rocku budeme taky hrát rap. Pak přišlo na řadu focení a odchod do svých domovů a také na zájmové činnosti. Do budoucna také uvažujeme o vydání CD s názvem Unbichle, ale to se ještě musí vybičovat.

Teď už je to jasný,v nejbližší době vyjde singl a na konci roku cédo.Všichni jsou nakopnutý k další tvorbě.

Nová historie:

Během prázdnin 2007 se JJK a Haitowerovi vyčistily hlavy- vyhodily Novákose, rozhodli se dát vale rapu, začít hrát PUNK. Na konci prázdnin proběhla 3.zkouška- hrály se i chorály. N začátku září byl odejít Daktr Šustek a tak jsme se ustálili v sestavě: Haitower-JJK-Stavra-Blahoslavený a na kociky se přidali i Šávek s Ježkem. Během dalších třech zkoušek (do konce listopadu bylo nahráno CD Chorály, ketré vyšlo 22.12.2007 společně s Bonusem. Šávek hraje hlavně na bonga a Ježek na pokličky. Je uspořádan vánoční koncert a křest CD v jednom. K Vánocům dostává Jarda elektrickou kytaru, dostává LANO a stává se našim sólovym kytaristou. Tato živá voda zapříčinila, že se ŠK nerozpadla, ale začala znovu pilně zkoušet-bohužel pořád jen u JJK doma. ŠK začla připravovat bombastický koncert k 1. výročí ŠK (byla založena 17.-24.2.2007), který je lae kvůli vnějším vlivům (beseda s policií, zrušení hodin Hv, nemohoucnostin některých z členů apod.) stále posunován. Páně Ťafka si pořídil bicí soupravu a 21.3.2008 se stává osmým členem ŠK. Ve středu 26.3. 2008 je konečně uspořádán koncert k 1. výročí ŠK, ketrý je ale nazván "13 měsíců ŠK". JJK sehnal zkušebnu a první zkouška se zde konala na začátku dubna. Pilně zkoušíme a na zkoušce 1.5. byl vyhozen z kapely a 12.5. byl zase navrácen zpátky a dokonce si udělal čas na následující dvě zkoušky.
Po tomto všem se po velkých rozepřích a po dvojím hlasování i přes velkou nevoli JJK zbavila Tomáše 'Švejka' a ustálila se na půl roku v sestavě, kterážto je napsána nahoře

---JJK,Haitower---

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist